RC0201FR-07360RL
Mfr.Part #
RC0201FR-07360RL
Description
RES 360 OHM 1% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
360 Ohms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%